صفحه نمایش کروی شکل از مایکروسافت !!!

مایکروسافت غول نرم افزاری دنیا پس از عرضه رایانه های کاملا نوآورانه “سطح” و “دیوار لمسی” در راستای اهداف استراتژی های ورود به دنیای سخت افزار، مانیتور جدیدی را با عنوان “کره” معرفی کرد.

یکسال قبل مایکروسافت رایانه نوآورانه کاملا لمسی با عنوان “سطح” (Surface) را معرفی کرد که شبیه به یک میز شیشه ای است.
مایکروسافت که استراتژی های جدیدی را در ورود پرقدرت به بازار سخت افزار دنبال می کند ماه مه سال جاری نیز رایانه نوآورانه لمسی دیگری را نشان داد که شبیه به تخته سیاهی است که با لمس انگشت تمام کارهای یک رایانه عادی را انجام می دهد. این تخته سیاه رایانه ای، “دیوار لمسی” (Touchwall) نام دارد.
اکنون نیز جانشینان بیل گیتس اختراع لمسی جدیدی را از دنیای مایکروسافت به رخ رقبا کشیدند که درواقع یک صفحه مانیتورشبیه به کره است. این مانیتور که “کره” (Sphere) نام دارد با هدف به چالش کشیدن مانیتورهای سنتی به ظهور رسیده است.

براساس گزارش Computerworld، ایده پرداز این اختراع یکی از محققان مایکروسافت است که فیلمی از این مانیتور آینده را به منظور معرفی کاربردهای آن روی “یوتیوب” گذاشته است.

درحال حاضر این پروژه در مرحله آزمایشی است اما مایکروسافت به زودی می تواند تولید و فروش آن را آغاز کند. این مانیتور به دلیل حالت کروی و 360 درجه ای که دارد به افراد بیشتری امکان می دهد که به طور همزمان تصاویر را مشاهده کنند.

تصاویر می توانند درشت نمایی و یا کوچک نمایی شوند. به محض اینکه کاربر دستها را روی بخشی از کره بگذارد نمایش از طرف دیگر تمام می شود.

این مبتکر مایکروسافت در این فیلم نشان می دهد که این کره می تواند برای مشاهده تصاویر ماهواره ای “گوگل ارث” بسیار کاربردی باشد. به طوری که تصاویر زمین در روی این مانیتور کروی شکل به صورت مدور نمایش داده می شوند و کاملا همانند زمین واقعی به نظر می رسند.

منبع : جام جم آنلاین

پی نوشت : من به شخصه به شرکت هایی مثل مایکروسافت و گوگل افتخار می کنم ولی گوگل یک چیز دیگه است. چشمک

به عکس های این شاهکار توجه نمایید :

پیشنهاد می کنم که در صورتی که از سرعت اینترنت خوب برخوردار هستید حتما این کلیپ را ببینید و از دنیای تکنولوژی که مایکروسافت به ارمغان آورده لذت ببرید:

http://news.zdnet.co.uk/emergingtech/0,1000000183,39453797,00.htm

متاسفم که کشورهای دیگر چه کار می کنند و ما آنوقت در چه وضعیتی قرار داریم که وضعیت ما را در این خبر IT می توانید مشاهده نمایید :

http://itnews.persianblog.ir/post/268

شاد و پیروز باشید.

 

/ 7 نظر / 82 بازدید
Yashar

[دست] ممنون [لبخند]

فرناز جون

بسیار زیبا باز هم گوگل [چشمک] [نیشخند] [لبخند] [لبخند] [لبخند] [لبخند] [دست] [شوخی] [شوخی] [خجالت] [نیشخند] [نیشخند] [نیشخند] [نیشخند] [خجالت] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [خداحافظ]

ارمغان

[لبخند]ممنون . جالب بود

علیرضا سمر

ری: مرسی پویا جان, فرناز خانم و باقی دوستان از نظرات من کندم یه مقدار [نیشخند] چه میکنه این مایکروسافت و پویا کوشنده [دست][گل][نیشخند]

ژیلا

یه دوستی دارم به گوگل میگن دکتر گوگل[زبان]پست جالبی بود[دست]